Kétségtelenül a liga egyik legnagyobb furcsasága, hogy Amerika legnépszerűbb sportja nem képviselteti magát csapattal a második legnagyobb egyesült államokbeli városban, Los Angelesben. Pedig nem volt ez mindig így. A Rams 1946-ban érkezett Clevelandből az Angyalok Városába, ahol 1994-ig maradt, aztán St. Louisba költözött. Más utat járt be a Raiders, akik Oaklandből jöttek 1982-ben a kaliforniai metropoliszba, majd oda tértek vissza 1995-ben.
A Los Angeles-i Coliseum, a Raiders korábbi otthona
A kilencvenes évek közepén a Rams és a Raiders tulajdonosai elsősorban anyagi okokból döntöttek úgy, hogy távoznak Los Angelesből. Manapság viszont egyre többet hallani arról, hogy L.A. csapatot kaphat. Egyes hírek szerint nem is egy, hanem egyenes két franchise teheti át a székhelyét a nyugati parti nagyvárosba, ám eddig nem született végleges döntés az ügyben. Időről időre ugyan felröppenek pletykák a csapatokról, ám előbb-utóbb mindenhonnan megjön a költözés cáfolata. Pedig Los Angeles kész stadiontervekkel rendelkezik arra az esetre, ha meccset kellene rendeznie az NFL-ben.
Esélyes azonban, hogy az eltökéltség ellenére egy darabig még nem járnak majd helyi csapat meccseire a Los Angeles-i szurkolók. Mivel a pénz manapság is nagy úr, az NFL franchise-ok mindig olyan székhelyet keresnek maguknak, ahol nem pusztán szívesen látják őket, de anyagi jellegű támogatást (pl. stadiont) is kapnak. Az elmúlt években éppen ilyen módon hárult el a Vikings és a Rams Los Angelesbe való költözésének veszélye, hiszen Minneapolis (új stadionnal) és St. Louis városa (a mostani aréna átépítésével) anyagi áldozatot hozott a futballcsapatáért.
Ez lesz hamarosan a Vikings otthona
Ugyancsak komoly érv bármely csapat Los Angelesbe való költöztetése ellen az NFL bevételeinek elosztási rendszere. A liga 32 csapata ugyanis egyenlő arányban osztozik a bevételeken, ennek értelmében pedig senkinek nem érdeke az egyik legdrágább városba való költözés. Az NFL legkisebb piacán lévő Green Bay Packers bevételeinek például a 60 százaléka ezen a módon folyik be a klub kasszájába, amely a relatíve alacsony kiadásokkal együtt gond nélkül nyereségessé teszi a wisconsini együttest. A fentiekből következően ha egy franchise Los Angelesbe költözne, azzal ugyan nagyobb bevételre tenne szert, de annak csupán az 1/32-e kerülne vissza hozzájuk. Ez pedig nem elégséges a jóval magasabb stadion és egyéb jellegű költségek fedezésére.
Az anyagiaktól eltekintve Los Angelesszel egyéb problémák is vannak. A metropolisz alapvetően sikerorientált, így a vesztes csapatokat kevésbé tolerálja. Állítólag a Lakers kosárcsapatán kívül semelyik együttesért nem rajonganak szenvedélyesen. Ez pedig oda vezet, hogy egy kevésbé sikeres időszakban a szurkolók simán elfordulnak a csapattól, ami viszont a bevételek drasztikus csökkenésével jár együtt. Mivel az NFL több városban is küszködik a jegyeladásokkal, aligha hiányzik a ligának egy újabb piac, ahol az emberek inkább tévében nézik a meccseket.
Ők Los Angeles igazi kedvencei
A Los Angeles-iek elsősorban amúgy is a saját otthonukból követik figyelemmel a futball eseményeit. Ennek megfelelően minden hétvégén az összes idősávban kényelmesen végignézik a találkozókat, így az utazás, a forgalmi dugók, valamint a meccsekkel kapcsolatos nehézségek, kiadások sem merülnek fel számukra. A metropoliszban egyébként is megannyi program várja az érdeklődőket. Hiszen kevés olyan hely van a Földön, ahol ennyi hírességre lehetne vadászni, miközben az év nagy részében lehet strandolni, a hegyekben túrázni, étterembe járni. Az itt élőknek nem kell olyan gondokkal szembenézniük, mint pl. Green Bay lakosainak, ahol az ingerszegény környezetben problémát okozhat a hétvégi program összeállítása.
Végül, de nem utolsósorban azért is nehéz elképzelni, hogy valamely franchise Los Angelesbe költözzön, mivel a város nagy része a csapat távozása ellenére a Raidersért szorít. Ez a probléma pedig a szurkoló bázis hiányára világít rá. Hiszen átteheti ide bármely franchise a székhelyét, nem lesz képes rajongói tábort kiépíteni, ha a helyiek az oaklandi csapatra figyelnek. Ez annyiból meglepő, hogy a Raiders mindössze 13 idényt töltött el Los Angelesben, ám a város gyorsan keblére ölelte Al Davis fiait, akikkel a távolság ellenére jelenleg is szimpatizálnak. Ezt jól mutatja, hogy a Los Angeles-iek a Raiders meccsnapjain csoportosan kelnek útra, hogy a mintegy 600 km-re található Oaklandben a helyszínen biztassák a kedvenceiket.